KONTAKT

 

+420 606 644 740

 

rozsochatec@gmail.com

 

Kudy k nám?

Skanzen Betlém, Hlinsko

Devět skal, nejvyšší bod Žďárských vrchů

Pohled na Čachotín, okolí Rozsochatce

MILUJEME VÝLETY: PORADÍME VÁM, CO VIDĚT A ZAŽÍT

Určitě doporučuji vyrazit na výlet. Třebaže Rozsochatec neleží na turistickém uzlu (nebo právě proto), má co nabídnout. V nejbližším okolí jsou krásné hluboké lesy plné hub. Mezi nimi se během celého roku vybarvují políčka a je poučné i krásné sledovat, jak se na nich intenzivně pracuje. Rádi vám poradíme, kudy kam. Ať už na kole nebo pěšky.

Autem dosáhnete na větší turistická lákadla: Santiniho Zelená hora, divoké údolí říčky Doubravy, výstup na Devět skal nebo cyklistický okruh Žďarskými horami s koupáním. A nesmíme zapomenout na kulturní památky - Haškova Lipnice, obrovský Pernštejn nebo stopy Karla Havlíčka Borovského. Rozsocahtec leží uprostřed Vysočiny, využijte toho! Jihlavsko i Žďársko jsou na dosah denní autoturistiky.

Protože je součástí penzionu i hospodářský dvůr a koňská farma, určitě vás děti zlákají na vyjíždku nebo i týdenní kurz na koni. Pro náročnější dobrodruhy jsme připravili dvoudenní trek na koních s přespáním v přírodě. Jede se pomalu, není třeba žádných předchozích dovedností. Vybavení vám půjčíme na místě. Zkusíte si alespoň na chvíli, jaké to je vidět svět z koňského sedla.

DOPORUČUJEME:

FESTIVAL FANTAZIE 2017 CHOTĚBOŘ

Máte rádi fantasy, sci-fi, nebo i horor? Pak si nesmíte nechat ujít jedinečný festival Fantasie, který Vám nabídne zábavné besedy o kultovních hrách, seriálech, filmech, comicsech (např. Hra o Trůny, Pán prstenů, Star Wars, Star Trek, Harry Potter), dále máte možnost zahrát si oblíbené počítačové nebo deskové hry, zúčastnit se soutěží, divadelních představení nebo koncertů. Festival Fantazie probíhá v ulicích a kinech Chotěboře. Ta se promění do světa pohádek a mýtů, v kterém určitě zapomenete na všední realitu, zvláště když na sebe hodíte oblek jedné z vašich oblíbených postav.

Penzion Zámek Rozsochatec je skvělým místem, kde se můžete ubytovat, zvláště když vezmete i své děti a budete preferovat méně rušné prostředí. Od Chotěboře leží 6km a disponuje zámeckým parkem, kde si můžete od festivalu oddychnout.

POHÁDKOVÁ ŘÍŠE FÁBULA

Vydejte se na cestu Pohádkovým sklepením, kde potkáte živou čarodějnici, čerta a další pohádkové bytosti, a zažijte pravou českou pohádku na vlastní kůži. Ideální místo pro rodinný výlet s dětmi, a to za každého počasí. Velká část atrakcí je totiž pod střechou. A funguje tu spousta atrakcí:

  • tvořivé dílny, které zaručeně zabaví nejen děti a to na opravdu dlouhou dobu
  • divadlo na zelené louce
  • Mini ZOO
  • Pohádkové bludiště
  • obří společenské hry
  • cukrárnu se spoustou domácích zákusků a výbornou kávou
  • království hlavolamů, pro malé, větší i největší
  • stylový Hostinec u loupěžníka Bambitkypro všechny vyhladovělé pocestné
  • velké venkovní dětské hřiště a další volnočasové aktivity
  • pořádáme velké množství kulturních akcí

Pohádková říše Fábula, Masarykova 362, Kamenice nad Lipou


DOPORUČUJEME VÝLETY:Warning: finfo_file(): Empty filename or path in /var/www/vhosts/zamekrozsochatec.cz/httpdocs/library/Hs/File.php on line 137